Biz Kimiz?

IES

IES (Industrial Engineering Society) 2001-2002 döneminde Mühendislik Kulübü alt topluluğu olarak kurulmuştur. 2005 yılında ise Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Teknoloji Kulübü adıyla bağımsız bir kulüp statüsüne kavuşmuştur.

Endüstri mühendisliği ve yöneylem araştırmalarıyla ilgili son yenilikleri takip edip üyeleriyle paylaşmayı, üyelerine endüstri mühendislerinin potansiyel çalışma alanlarını tanıtmayı ve onları bu sektörlerin en önde gelen isimleriyle bir araya getirmeyi amaçlamıştır. 2012-2013 döneminde kulübümüz bir yenilenme sürecine girmiş ve Industrial Engineering Society adını almıştır.

Gelişirken genişlemeyi hedefleyerek diğer bölümlerden de öğrencileri bünyesine katmış ve etkinliklerini iş dünyasının geneline yaymıştır. Bu dönemde EMT (Endüstri Mühendisleri Toplulukları Birliği)’ye üyelik sürecini tamamlamış ve Türkiye geneline açtığı IndEx etkinliğiyle ulusal alandaki aktifliğini ve başarısını kanıtlamıştır. Hızlı büyümeye devam eden IES 2013-2014 dönemi hedefini globalleşme olarak belirlemiştir. Bu doğrultuda IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) kulübünü bünyesine katmıştır. Öte yandan INFORMSESTIEM gibi kuruluşlara üyelik süreçlerini devam ettirmektedir.

Eşitlik temel ilkesi doğrultusunda bütün üyelerimizin profesyonel ve özel hayatları adına maksimum fayda sağlamalarını amaçlayan etkinliklerimiz büyüyerek devam etmektedir. Kulübümüzün gelişmesindeki en önemli etkenlerden biri olan bu aile ortamını devam ettirmek için her sene mezun ve yeni üye yemekleri düzenlenmekte ve etkinlik günleri organize edilmektedir.