SEMİNERLERİMİZ

Be Productive

  Kariyerleriyle ilgili tercih edebilecekleri alternatif yolları ve farklı kariyer planlarını  katılımcılarımıza tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliğimizde, alanlarında fark  yaratarak adlarından söz ettirmeyi başarmış,  eğitimlerinden farklı kariyer planları olan profesyonelleri ve yaratıcılıkları ile fark yaratmış  şirketleri ağırlamaktayız. Senenin farklı zamanlarında, birçok seminer ve workshoptan oluşan  etkinliğimizde hedef kitlemiz yenilikçi, yaratıcı  ve alternatif kariyer planlarına sıcak bakan  katılımcılardan oluşmaktadır. Seminerlerin ardından istedikleri takdirde katılımcılarımız kendi fikirlerini tartışmaya açarak konuşmacımızın  tecrübelerinden ve diğer katılımcılarımızın bakış açılarından yararlanabilmektedirler.

CEO'larla Tea Talk

  Alanında büyük başarılara imza atmış liderler iniş hayatlarındaki tecrübelerini dinlediğimiz CEO’larla Tea Talk etkinliğimizde, bu kişilerin kariyerleri boyunca karşılaştığı zorlukları ve bize yol gösterecek deneyimlerini kendi çalışma ortamlarında bizlerle paylaşabileceği buluşmalar düzenliyoruz. Genel tavsiyeler dense daha özelleşmiş sorularımıza da cevaplarını bulabildiğimiz etkinliğimiz
sıcak bir ortamda gerçekleşmekte ve üyelerimize rol modelleri ile birebir iletişim kurma imkanı sunmaktadır.

Careers In Consulting

  Koç Üniversitesi Kariyer Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin ilki olan Careers in Consulting etkinliğimizde
iş hayatının gözde sektörlerinden olan danışmanlık sektörününen başarılı şirketleriyle ilgili öğrencilerimizi bir araya getirmekteyiz. Okulumuzun her bölüm ve sınıfından öğrencilerimiz ekim ayında iki hafta boyunca etkinliğimizde hem danışmanlık firmalarını yakından tanıma, danışmanlık sektörü hakkında detaylı bilgi edinme, ve vizyonlarını genişletebilme fırsatlarına sahip olmaktadır. 

  Careers in Consulting etkinliği ağırladığımız işverenlere kendi şirketlerini ve staj imkanlarını öğrencilerimize duyurma, şirket tanıtım toplantısı, bilgilendirme oturumları, seminerler ve vaka çalışmaları (info sessions, case challenges, workshops, open office, mock interviews) yapma imkânı sunmaktadır.

Sponsorluk Seminerleri

  Katılımcılarımıza sektörleri ve şirketleri tanıma, kendileri ile uyumlu olup olmadıklarını görme; şirketlere ise kendilerini, staj programlarını, yarışmalarını vb. tanıtma imkanı sağlayan şirket seminerleri sene içine yayılmış bir şekilde şirketlerin talepleri doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Şirket isteğine bağlı olarak seriler halinde ya da case/workshop gibi destekleyici etkinlikler ile birleştirilerek gerçekleştirilebilmektedir. Etkinliklerimiz çoğunlukla herkesin katılımına açıktır.

Careers Workshops

  Kariyer Merkezi’mizin de iş birliği ile sene içerisinde, kulübümüzün İç İlişkiler ve Organizasyon komitelerinin ortak çalışmalarıyla, kariyer odaklı çeşitli workshoplar düzenlemekteyiz. Bu workshopları düzenlemekteki hedefimiz CV yazımı, mülakat teknikleri, sunum teknikleri, beden dili uygulamaları, yazılı iletişim teknikleri karar verme ve problem çözme yeterliliği gibi konularda hem kulüp üyelerimizi hem de okulumuz öğrencilerini geliştirmektir.

Career Weeks

Kariyer Merkezi ile düzenlediğimiz Career Weeks okulumuzun tüm bölüm ve sınıflarından öğrencilerimizi işverenlerle bir araya getirmeyi ve öğrencilerimize farklı kariyer alanlarında iş ve staj fırsatlarını sunmayı hedeflediğimiz, mart ve nisan aylarında yaklaşık bir buçuk ay süren kariyer etkinliğimizdir. Etkinliğimizin konsepti odaklandığı kariyer alanlarında saygınlık kazanmış işverenleri okulumuzda ağırlayıp, onlara iş ve staj imkanlarını öğrencilerimize duyurma, iş ve staj başvurusu alma, vaka çalışması ve kampüsümüzde mülakat yapma imkanı sunmaktır. Career Weeks öğrencilerimizin bilgilendirme oturumları, seminerler, vaka çalışmaları ve mülakat provaları (info sessions, workshops, open office, mock interviews) ile şirket yöneticileri ve insan kaynakları direktörleri ile tanışma, sektörler ve profesyonel iş yaşantısı hakkında bilgi edinmeleri, iş ve staj ilanlarına başvuru yapabilmeleri için önemli bir fırsattır. Etkinliğimiz Mart ayında düzenleyeceğimiz Kariyer Panayırı ile başlayacaktır. Şirketler Kariyer Panayırı’nda stant açarak şirketlerini tanıtma ve ilerleyen haftalarda okulumuzda yapacakları mülakat ve vaka çalışmaları için kayıt alma fırsatına sahip olacaklardır.