The One

    The One, partner şirketlerimiz ile birlikte çalıştığımız CV elemesi süzgecinden geçen Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinden 32-40 katılımcımıza 3 gün boyunca çeşitli alanlara yönelik yapılan vaka analizi yarışması etkinliğimizdir. 

    Geçtiğimiz yıllarda bireysel katılımla gerçekleşen etkinliğimizde bu sene grup katılımı planlanmaktadır. Öğrenciler 4 ya da 5 kişilik gruplarla yarışmaya katılarak 3 gün boyunca kıyasıya rekabet ederler. Vaka çözümleri sunumlarla şirketler tarafından değerlendirilir. Yapılan puanlamalar sonucu en yüksek puana sahip grup “The One” olmaya hak kazanır ve dereceye giren diğer gruplarla beraber Koç Üniversitesi Cems, MBA bursları, birçok staj ödülü ve sürpriz ödüllerin sahibi olur. 

    Her yıl seçkin öğrencileri ve en başarılı şirketleri buluşturmayı ve ilk dört seferinde gerçekleştirdiğimiz gibi ayrıcalıklı bir etkinlik olarak yola devam etmeyi hedefliyoruz. Çeşitli alanlara yönelik vaka analizleri ve öğrencilerin ilgisini çeken konuları seçerek başvuruların arttırılmasını sağlamaktayız. Aynı zamanda, başvuru süresince katılımcılarımıza kişilik envanteri testi uygulayıp, değerlendirme aşamasında test sonuçlarını da göz önüne alarak katılımcılarımıza daha sağlıklı geri bildirimler verilmesi hedeflenmektedir.

    Geçen yıl dördüncü defa düzenlenen etkinliğimizde hem şirketlerin seçkin öğrencilere ulaşılabilirliği hem de başarılı öğrencilerin kendilerini gerçek hayata olabildiğince yakın vaka analizleri ile geliştirebilmeleri açısından prestij sahibi bir etkinliğe imza atmış bulunmaktayız. Önümüzdeki sene de Covid-19 önlemlerimiz dolayısıyla online platformlarda Türkiye’nin en iyi öğrencileri ve en iyi şirketlerini buluşturmayı hedefliyoruz.

Bizi sosyal medyada takip edin !