Üyeliklerimiz

INFORMS

INFORMS (Institute for Operations Research and Management Sciences), dünyanın en büyük yöneylem araştırması, yönetim bilimi ve matematiksel analiz kuruluşudur. 2013 yılından beri büyük bir titizlik ile devam ettirdiğimiz başvuru süreci 2015 yılında sonuçlanmıştır ve IES Kuzey Amerika dışındaki tek öğrenci grubu olarak kabul edilmiştir.

 Nisan ayında Baltimore’da düzenlenen konferansa katılarak INFORMS ile olan ilişkiler geliştirildi ve IES Kuzey Amerika’da da bilinir hale getirildi. INFORMS akademisyen ve PhD’lerin de katıldığı bir topluluk olduğundan dahil olduğumuz konferanslardaki materyallerde kullandığımız logolar okulumuzu ve kulübümüzü tanıtmada büyük önem taşımaktadır. Üyelerimizin akademik başarılarına ve kulübümüzün uluslararası olma hedeflerine büyük katkısı olan kuruluş ile ortak çalışmalarımız devam etmektedir.

 

IAESTE

  80 ülkede faaliyet gösteren IAESTE her sene 4000 öğrenciye yurtdışında staj imkânı sağlamaktadır. 2013 yılı başına kadar ayrı bir kulüp olarak hayatına devam eden IAESTE, şu anda kulübümüz altında faaliyetlerine devam etmektedir.

  Kariyer Merkezi ile birlikte yürüttüğümüz ve Koç Üniversitesi öğrencilerine farklı ülkelerde staj imkânı yaratmayı amaçlayan projemizin önemli bir ayağı olan IAESTE ile her sene daha çok ülkeye ulaşma fırsatı yakalamaktayız. IES olarak, IAESTE ile 3 senedir farklı ülkelerden gelen stajyerlerimizi ağırlıyoruz ve üyelerimize yurtdışında staj imkânı sunuyoruz.

 

EMT

EMT,(Endüstri Mühendisliği Toplulukları Birliği), Türkiye ve KKTC’deki en aktif 15 endüstri mühendisliği kulübünün üye olduğu bir topluluktur. Senede 3 Genel Kurul düzenleyerek endüstri mühendisliği odası olma yolunda aktif olarak ilerlemektedir.

 Kulübümüz 2012 Haziran Genel Kurulu’nda üyelik sürecini tamamlamış ve günümüze kadar genel kurulların hepsine aktif katılım göstermiştir. Etkinlik tanıtımları ve tecrübe paylaşımı için çok uygun bir platform olan EMT için bu süreçte ev sahipliği ve katılım konusunda aktif bir rol üstlenmiş ve 2016 Haziran Genel Kurulu’na ev sahipliği yapmıştır.